Web Sitesi Tanıtım Yazısı Yazmanın Püf Noktaları

web sitesi tanıtım yazısı yazmanın püf noktaları
Yazar

Bilindiği üzere yayında olan bir internet sitesinin, sürekli olarak popülerliğini koruması veya yeni açılan bir web sitesinin, arama motorları tarafından fark edilebilmesi için tanıtım yazısı yayınlatmak en önemli etkendir.

Web Sitesi Tanıtım Yazısı Yazmanın Püf Noktaları

Tanıtım yazısı yazmak için bazı özel kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlere uygun olmayan yazılar web sitesine değer değil aksine büyük zarara yol açacaktır. Sizler için kısaca tanıtım yazısı yazmanın ve tanıtım yazısı yayınlatmanın önemli kriterlerini aktarıyoruz.

Tanıtım Yazısı bir web sitesinin, kısaca kimliğini tanıtan bir yazıdır, bu bağlamda tanıtım yazısı ne çok fazla uzun, ne de çok fazla kısa olmamalıdır. Dünyaca ünlü arama motorlarının başında yer alan Google başta olmak üzere, diğer global arama motorları tanıtım yazısının 250 ve 300 kelime arasında olması gerektiğini belirtmektedir. Bu kelime sayısı bir web sitesinin tanıtımı bakımından oldukça yeterli bir rakamdır.

Web siteniz için yazacağınız tanıtım yazısı firmanızı, markanızı ve ürünlerinizi çok iyi anlatmalıdır. Tanıtım yazısı yazarken bol anahtar kelime yerine, işinizin veya hizmetinizin anlatımını yapmanız daha fazla işe yarayacaktır. Konu bütünlüğünü bozmadan ve sırf anahtar kelime odaklı olmayan tanıtım yazmalısınız, web sitenizi kısaca anlatın ve gerekli olan yerlere anahtar kelimelerinizi yerleştirin. Unutmayın ki Google gibi arama motorları sadece anahtar kelimelerinize bakmaz, aksine konu bütünlüğüne ve ne anlatmak istediğinize bakar.

Web sitesi tanıtım yazısı yazmanın püf noktaları arasında özgünlük ilk kuraldır! Tanıtım yazınızı bir başka yerden alıntı değil, özgün olarak kendiniz yazmalısınız ya da yazdırmalısınız. Tanıtım yazısı yazdıktan sonra kesinlikle yazı özgünlük kontrolü yapmalısınız. Makale özgünlük kontrolü için birçok ücretsiz servis bu iş için işinize yarayacaktır.

* Tanıtım Verilecek Web Sitesinin Seçimi

Şunu bilmek lazım ki tanıtım yazısının verilme amacı, arama motorlarının gözünde prestij kazanabilmek içindir. Bu bağlamda tanıtım yazısı vererek, popülerliğinizi artırabilmeniz için o sitenin kalitesi oldukça önemlidir. Web deyimi ile çöp olmuş, linkleri kırık, spam cezası almış, arama motorlarından banlanmış, çok fazla tanıtım yazısı almış siteler fayda değil aksine size büyük zararlara yol açacaktır. Tanıtım yazısı verilecek web siteleri kesinlikle temiz, sürekli içerik girilen, kullanıcı dostu, Google index sayısı oldukça fazla ve en önemlisi ise aşırı tanıtım yazısı almamış siteler olmalıdır.

* Anahtar Kelimelerin Linklenmesi

Yazmış olduğunuz tanıtım yazısı içerisine yerleştireceğiniz linkler kesinlikle geçerli bir url adresine girmelidir. Yayında olan bir sayfaya link vermelisiniz, şunu belirtmekte fayda var ki tanıtım yazısının amacı zaten, belirlediğiniz kelimelerin üst sıralara çıkması amaçlıdır. Bu bağlamda önceliğiniz web sitenizin anahtar kelimelerini doğru tespit etmenizdir.

Genel olarak 300 kelimelik bir tanıtım yazısına 3 adet link çıkışı verilmektedir. 1’inci link ana sayfaya, diğer 2 link ise web sitesinin kategorilerine ya da belirlenmiş 2 içeriğine verilmelidir. Link verilecek olan anahtar kelimeler siyah BOLD olarak işaretlenmesi daha fazla etki yaratacaktır.

* Tanıtım Yazısı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tanıtım Yazısı Yazamıyor musunuz?

Tanıtım Yazısı için zamanınız ve tecrübeniz yoksa hiç korkmayın! Bizler sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda, SEO kriterlerine uygun bir şekilde tanıtım yazılarınızı yazabiliriz. Buradan Web Site İçeriği hizmetimize göz atabilir, vermiş olduğumuz hizmetleri inceleyebilirsiniz.

Etkili Tanıtım Yazısını Nerelerde Yayınlatmalısınız?

Yukarıda aktardığımız gibi tanıtım yazısı kesinlikle kaliteli ve sürekli güncel tutulan web sitelerinde yayınlatılmalıdır. Bu konuda iletişim kurmanız halinde sizlere birçok farklı sektörde, kaliteli ve oldukça ekonomik tanıtım yazısı yayınlatan web sitelerini sunabiliriz.

Web Sitenizin Kaliteli Olmasını mı İstiyorsunuz?

Gelişen arama motorları teknolojilerine baktığımızda, bir web sitesi için SEO olmazsa olmazlardan biridir. Bu nedenle gelişen web teknolojilerine ve hızla büyüyen internet siteleri rekabetinde sizde yer almak istiyorsanız kesinlikle SEO Hizmetleri almalısınız. Müşterilerimize sunduğumuz profesyonel ve kaliteli SEO paketleri ile uzun yıllardır, internet sektöründe hizmet vermekteyiz. Eğer web sitenizi ilerleyen zamanlarda büyük ve getirisi olan bir platform haline getirmek istiyorsanız kesinlikle SEO Hizmetleri sayfamızı ziyaret ederek paketlerimizi incelemelisiniz.


Recommended Posts

Bir cevap yazın