Kısaca SEO Nedir?

Kısaca SEO Nedir
Yazar

Kısaca SEO Nedir?

SEO kısaca ( Search Engine Optimization ) kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçede ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılmaktadır.

Kısaca SEO Nedir?

Global arama motorlarının, internet web sitelerinin yapmış olduğu değişiklikler veya eklemeleri kolay bir şekilde taraya bilmeleri için yapılan ve oldukça önemli kriterleri barındıran bir teknik yapılanmadır.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu bir internet sitesinin, arama motorlarının istediği şekilde yapılan teknik çalışma olarak adlandırılabilir. SEO tekniklerine uygun yapılan bir internet web sitesi, arama motorları tarafından daha hızlı fark edilir ve fark edilmesinden dolayı oldukça fazla geri dönüşümler elde eder. Özellikle internette web site rekabetinin son yıllarda hayli fazla artmasından dolayı, iyi bir SEO çalışması kaçınılmaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Hizmet ya da ürünler için SEO çalışması oldukça zorunlu hale gelmiştir. profesyonel bir şekilde web sitesine SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) yaptıran firma ya da kuruluşlar, diğer firma ve ürünlere göre her zaman bir adım önde olmaktadır.

Hizmet Ve Ürün Tanıtımında SEO Etkisi

Kısaca SEO nedir? dediğimizde bilindiği üzere, bir web sitesinin arama motorlarının ziyareti sırasında, içeriğin en kolay şekilde taranmasına yardımcı olan teknik çalışmadır. SEO teknikleri hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse, SEO sadece internet sitesinin bilinirliğini arttırdığı gibi aynı zamanda, hizmet ve firmanın ürünlerini tanıtım yönünden de en değerli kavramdır. Hizmet ve ürün tanıtımında SEO etkisi oldukça fazladır. Kaliteli SEO çalışması yapılan bir web sitesi, arama motorları tarafından daha hızlı fark edilmekte ve en üst sıralara taşınmaktadır. SEO teknikleri doğru ve özellikle arama motorlarının en fazla önem verdiği doğallık kriterlerine uygun yapıldığı taktir de, hizmet ve ürün tanıtımı için en faydalı metotlardan biri olmaktadır.

SEO Çalışması Türleri Nelerdir?

SEO çalışması genel olarak birçok kriterlere bağlı olsa da esasen SEO çalışması 2 ayrı kritere göre yapılmaktadır. Bunlardan en önemlisi ”Site İçi SEO” diğeri ise ”Site Dışı SEO” olarak 2’ye ayrılmaktadır. Site içi seo, bir web sitesinin daha ilk kurulum ve yapım sırasında SEO kriterlerine uygun şekilde yapılmasını ve sonrasında ise sürekli olarak güncellenmesi halinde etkisini göstermektedir. Site dışı SEO ise tamamen doğal ve aheste şekilde, sağlam kaynak ve veriler aracılığıyla yapılması en önemli kriterdir. Arama motorları tarafından kısa sürede fark edilmek ve hızlı bir şekilde yükselişe geçebilmek için Site içi SEO ilk başlangıç yeri diyebiliriz. Site içi SEO her ne kadar arama motorlarının beklediği kriterlere uygun şekilde inşaa edilirse, o kadar fark yaratır ve arama motorları daha hızlı web sitesini indexleme yapar. Site dışı SEO tekniği içinse, dışarıdan alınacak referans (backlink) ve tanıtım yazıları her ne kadar kaliteli yerlerden alınırsa, web sitesi o kadar kaliteli bir web sitesi gözüyle bakılacak ve tanınırlığı daha çok artacaktır. Sonuç olarak her iki SEO tekniği birbirinden ayrılmaz ve tamamen arama motorlarında yükselmek için yapılan işlemlerin hepsini kapsamaktadır.

SEO Hizmetleri sayfamızı ziyaret ederek, profesyonel SEO paketleri hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.


Bir cevap yazın